Logo
Poketo - nakladateľstvo pre deti.

Tvoríme kreatívne didaktické materiály pre deti také,
aké sú: hravé, zvedavé a jedinečné.

 


 

Poketo, to sú 3 kamarátky, 3 matky 7 dětí.


 

               


Podporujeme deti v ich kreativite, nadobúdaní čitateľských schopností a v učení hrou.

Zameriavame sa na podporu čítania už od najmladšieho veku a čitateľskej gramotnosti. Prostredníctvom hier a obrázkov pomáhame deťom učiť sa prirodzene, ich tempom a podľa ich záujmov. Zároveň nechávame deťom vlastný priestor, aby si Poketo produkty dotvorili podľa seba. A vidíme, že to funguje. Keď si naši šesťroční Albík a Krispin chceli precvičiť začiatočné písmená slov, vymysleli si sami hru Písmenožrút.


 


 

 


Inšpirujeme sa deťmi.

Keď si Adélkin najstarší syn v druhej triede plietol písané L a Z, pripravili sme prehľadný, ilustrovaný plagát abecedy. A nezostalo len pri ňom. Tvoríme ďalej to, čo našim a vašim deťom chýba. Rozprávame sa s rodičmi, učiteľmi a učiteľkami zo škôl a škôlok a reflektujeme ich potreby. Vďaka tomu vznikajú nové produkty šité na mieru školám. Spolupracujeme rady a vidíme, že nás to posúva dopredu. Spájame estetiku a kvalitu. Tvoríme veci, ktoré sú pre deti prehľadné, jasné a zrozumiteľné a ktoré nezahlcujú vizuálnym smogom doma ani v školských laviciach. Vďaka tomu sú dobre „čitateľné“ pre všetky deti bez rozdielu, teda i pre deti so špeciálnymi potrebami. Pripravujeme také materiály, ktoré si sami s radosťou dáme do vlastného bytu.

 

 


  

Všetko overujeme v praxi.

Našimi prvými kritikmi sú vždy naše deti. Je ich spolu sedem, vo veku od 4 do 12 rokov. Podieľajú sa na fáze tvorenia i skúšania hotových produktov – naposledy to boli naše ilustrované vybrané slová. Postupne pridávame i ďalších, nestranných kritikov. Spolupracujeme s rodinami, blogerkami, inštitúciami, ako jem napríklad Scio.

 

 


 

Jednáme ekologicky.

Snažíme sa obmedzovať odpady, recyklujeme. Preto u Vás pristane krabica od vŕtačky, či psieho krmiva, namiesto toho, aby skončila v koši. Recyklujeme i staré noviny na zabalenie našich produktov, a tak je každý balíček originál.

 


  


 

Sme cenovo dostupní.

Držíme si cenu, ale nepoľavujeme z kvality. Tlačíme na dostatočne silný, kvalitný papier. Do hier používame drevené figúrky. Obaly, ak je to možné, nekupujeme, ale recyklujeme. Chceme, aby si naše produkty mohli rodiny dovoliť a nie len o nich snívať.

 

 

Príďte sa presvedčiť na vlastné oči do vybraných predajní.

 

 

Novinky z nášho blogu

Písací stôl pre prváčika
29.03.2022
Písací stôl pre prváčika
Všetkých rodičov budúcich prváčikov tak čaká neľahká úloha - pretvoriť detskú izbičku na izbu budúceho školáka. Ako teda upraviť izbu, aby sa v nej di... čítať celé
Ako naučiť deti variť?
Ako naučiť deti variť?
Veľa detí chce nadšene pomáhať v kuchyni. Možno medzi nich patria aj tie vaše a vy sa pýtate, ako svoje dieťa v tomto záujme podporiť. Ako naučiť deti... čítať celé
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk