Logo
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Hravé učenie
  4. Ako pripravovať dieťa na prvú triedu?

Ako pripravovať dieťa na prvú triedu?

Apríl sa blíži a s ním aj zápisy do prvých tried. Tie predznamenávajú veľké zmeny v živote rodiny. Čo očakávať od nástupu do školy a ako sa naň pripraviť? Čo by malo dieťa vedieť a poznať? A ako dieťa najlepšie – teda hravo a v zodpovedajúcom tempe – podporiť? Odporúčame vám produkty, ktoré sme na základe týchto skúseností a pre takéto situácie vytvorili.

Dieťa zrelé pre nástup do školy musí mať skôr zručnosti (vo fyzickej, psychickej, emocionálnej a sociálnej oblasti) než znalosti. Dôležitá je napríklad jemná motorika, schopnosť sústrediť sa a učiť sa aj komunikovať s ostatnými. Tu nájdete prehľad základných zručností, tak ako ich v rámci príprav pre Rámcový vzdelávací program pre predškolské vzdelávanie spísali na MŠMT. Realita je však taká, že sa od detí v prvých triedach očakáva minimálne to, že sa budú vedieť samé podpísať. Mnohé deti samé o písmená prejavujú záujem. Aj preto v Pokete tvoríme pomôcky, ktoré deťom pomôžu do sveta písmeniek trochu nakuknúť už pred vstupom do školy. Pri tvorbe našich vzdelávacích materiálov vychádzame z odlišných potrieb a záujmov detí.

Aké vzdelávacie pomôcky sa hodia práve pre vaše dieťa?

Kreslí vaše dieťa rado? Tvorí? V tom prípade ho/ju nechajte spoznávať abecedu vďaka sade Dokresli si abecedu alebo v Omaľovánkach s hravými úlohami. A milovníkov samolepiek nadchnete sadou Nalepuj a dokresluj abecedu. Princíp je jednoduchý: na každú kartu s písmenkom nalepia deti zodpovedajúci obrázok z mozaiky samolepiek. Tým si jednak precvičia jemnú motoriku a zároveň si postupne fixujú vizuálnu podobu písmen aj tú sluchovú.


Zaujíma sa váš predškolák o písmená, ale nebavia ho/ju vlastná kreatívna tvorba? V tom prípade mu dajte do rúk na preskúmavanie sadu vzdelávacích kartičiek.


Je vaše dieťa skôr sociálne a bavia ho hry? V tom prípade využijete naše pexeso alebo hru Písmenožrút.


Vaše dieťa sa o abecedu ešte nezaujíma? Zaobstarajte mu nad písací stôl plagát s abecedou. Bude ho mať často na očiách a bude nenásilne vnímať to, čo ho/ju nasledujúce mesiace a roky bude dennodenne čakať. Veľkou výhodou tejto edukatívnej pomôcky je to, že sa len tak nestratí a deti si na ňom môžu všetko ľahko overiť kedykoľvek potrebujú.

 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Prihláste sa k odberu noviniek a akcií!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za dva mesiace.
Najčítanejšie na blogu
Kde nás nájdete

Obchod a kancelář:

Fr. Křižíka 27

170 00 Praha 7

Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk