Logo
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Hravé učenie
  4. Ako pripravovať dieťa na prvú triedu?

Ako pripravovať dieťa na prvú triedu?

Apríl sa blíži a s ním aj zápisy do prvých tried. Tie predznamenávajú veľké zmeny v živote rodiny. Čo očakávať od nástupu do školy a ako sa naň pripraviť? Čo by malo dieťa vedieť a poznať? A ako dieťa najlepšie – teda hravo a v zodpovedajúcom tempe – podporiť? Odporúčame vám produkty, ktoré sme na základe týchto skúseností a pre takéto situácie vytvorili.

Dieťa zrelé pre nástup do školy musí mať skôr zručnosti (vo fyzickej, psychickej, emocionálnej a sociálnej oblasti) než znalosti. Dôležitá je napríklad jemná motorika, schopnosť sústrediť sa a učiť sa aj komunikovať s ostatnými. Tu nájdete prehľad základných zručností, tak ako ich v rámci príprav pre Rámcový vzdelávací program pre predškolské vzdelávanie spísali na MŠMT. Realita je však taká, že sa od detí v prvých triedach očakáva minimálne to, že sa budú vedieť samé podpísať. Mnohé deti samé o písmená prejavujú záujem. Aj preto v Pokete tvoríme pomôcky, ktoré deťom pomôžu do sveta písmeniek trochu nakuknúť už pred vstupom do školy. Pri tvorbe našich vzdelávacích materiálov vychádzame z odlišných potrieb a záujmov detí.

Aké vzdelávacie pomôcky sa hodia práve pre vaše dieťa?

Kreslí vaše dieťa rado? Tvorí? V tom prípade ho/ju nechajte spoznávať abecedu vďaka sade Dokresli si abecedu alebo v Omaľovánkach s hravými úlohami. A milovníkov samolepiek nadchnete sadou Nalepuj a dokresluj abecedu. Princíp je jednoduchý: na každú kartu s písmenkom nalepia deti zodpovedajúci obrázok z mozaiky samolepiek. Tým si jednak precvičia jemnú motoriku a zároveň si postupne fixujú vizuálnu podobu písmen aj tú sluchovú.


Zaujíma sa váš predškolák o písmená, ale nebavia ho/ju vlastná kreatívna tvorba? V tom prípade mu dajte do rúk na preskúmavanie sadu vzdelávacích kartičiek.


Je vaše dieťa skôr sociálne a bavia ho hry? V tom prípade využijete naše pexeso alebo hru Písmenožrút.


Vaše dieťa sa o abecedu ešte nezaujíma? Zaobstarajte mu nad písací stôl plagát s abecedou. Bude ho mať často na očiách a bude nenásilne vnímať to, čo ho/ju nasledujúce mesiace a roky bude dennodenne čakať. Veľkou výhodou tejto edukatívnej pomôcky je to, že sa len tak nestratí a deti si na ňom môžu všetko ľahko overiť kedykoľvek potrebujú.

 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Informácie pre zákazníkov

 

 

Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk